Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.696.2020.2.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.696.2020.2.MR
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2020 r. (data wpływu 9 września 2020 r.), uzupełnionym w dniu 11 grudnia 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni w miesiącu lipcu 2020 r. podpisała z mężem notarialne umowy umowę rozdzielności majątkowej oraz umowę o całkowitym nieodpłatnym podziale majątku. W miesiącu sierpniu 2020 r. nastąpił rozwód.
Wnioskodawczyni nie prowadzi obecnie działalności gospodarczej. Mąż przez wiele lat prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i nadal ją prowadzi. W wyniku umowy podziału majątku przypadły Wnioskodawczyni następujące składniki majątku: a) budynek handlowo-usługowy, b) mieszkanie z garażem, c) współwłasność w wysokości 1/2 (jednej drugiej) w nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym, d) niezabudowane działki budowlane, e) samochód, f) dom jednorodzinny.
Budynek handlowo-usługowy (a) wynajmuje spółce na cele prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Mieszkanie wraz z garażem (b) wynajmuje osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej na cele mieszkaniowe. Współwłasność w wysokości 1/2 (jednej drugiej) w nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym (c) dzierżawi dla byłego męża na potrzeby prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Niezabudowane działki budowlane (d), samochód (e) oraz dom jednorodzinny (f) nie są przedmiotem wynajmu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right