Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2020, sygn. 0114-KDWP.4011.105.2020.1.PP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.105.2020.1.PP

w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania i możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na naprawy i remonty samochodów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z poźn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2020 r. (data wpływu 14 października 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • skutków podatkowych otrzymania odszkodowania jest nieprawidłowe,
  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na naprawy i remonty samochodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 października 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na naprawy i remonty samochodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest komplementariuszem spółki komandytowej prowadzi działalność w zakresie handlu detalicznego pojazdami samochodowymi, ich importu oraz przywozu z krajów UE, a także ich modernizacji, przebudowy, adaptacji oraz ich wynajmu i sprzedaży klientom.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym od przychodów (dochodów) z udziału w spółce komandytowej.

W ramach prowadzonej działalności spółka oddaje w najem długoterminowy będące jej własnością pojazdy samochodowe. Pojazdy pozostają własnością oraz środkami trwałymi spółki w całym okresie trwania najmu. Spółka dokonuje od wartości początkowej tych pojazdów podatkowych odpisów amortyzacyjnych zgodnie z zasadami przewidzianymi w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00