Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2020, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.400.2020.1.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.400.2020.1.BS

w zakresie ustalenia, czy niezamortyzowana część wartości początkowej Znaku Towarowego może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w sytuacji zaprzestania wykorzystywania Znaku Towarowego w działalności gospodarczej.

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 września 2020 r. (data wpływu 5 października 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy niezamortyzowana część wartości początkowej Znaku Towarowego może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w sytuacji zaprzestania wykorzystywania Znaku Towarowego w działalności gospodarczej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2020 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy niezamortyzowana część wartości początkowej Znaku Towarowego może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w sytuacji zaprzestania wykorzystywania Znaku Towarowego w działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką prawa niemieckiego działającą na terenie Polski poprzez położony oddział. Z racji tego, że to Spółka, a nie jej Oddział jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, to ona występuje jako Wnioskodawca.

Wnioskodawca jest międzynarodowym dostawcą usług tworzenia oprogramowania. W ciągu ostatnich kilku lat, miał miejsce szereg transakcji, w wyniku których Spółka nabyła prawa ochronne do znaku towarowego X (dalej: Znak Towarowy) w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1410 ze zm. dalej: ustawa PWP).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00