Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.444.2020.1.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.444.2020.1.JKU
w zakresie zastosowania preferencji wynikających z art. 24d ust. 1 Ustawy o CIT
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 września 2020 r., (data wpływu 28 września 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, m.in. w zakresie ustalenia, czy:
- działalność Spółki, w ramach której tworzy i rozwija RTA, spełnia przesłanki uznania za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 Ustawy o CIT,
- wytworzone przez Spółkę oprogramowanie komputerowe (RTA) stanowi kwalifikowane prawo własności intelektualnej w rozumieniu art. 24d ust. 2 pkt 8 Ustawy o CIT, co do których Spółka będzie uprawniona stosować ulgę IP Box,
-jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 września 2020 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie zastosowania preferencji wynikających z art. 24d ust. 1 Ustawy o CIT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
X. Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) od całości osiąganych dochodów. Spółka uzyskała wpis do KRS w grudniu 2012 r.
Spółka prowadzi działalność w branży technologii i usług informatycznych, zajmuje się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Działalność Spółki nastawiona jest na tworzenie nowych i oryginalnych rozwiązań, często o charakterze unikatowym, które nie mają odtwórczego charakteru.
Działalność Spółki polega na kompleksowym rozwoju oprogramowania na wszystkich etapach jego powstawania, wdrażania i utrzymywania, tj. na etapach definiowania wymagań, określania architektury systemu, doboru jego komponentów i szkieletów aplikacyjnych zgodnie z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami wytwarzania oprogramowania, realizacji projektu w oparciu o przyjęte założenia architektoniczne, projektu graficznego interfejsu użytkownika, implementacji wcześniej określonych wymagań przy pomocy technologii i języków programowania wynikających z przyjętej architektury i stosu technologicznego, testowania (testy jednostkowe, integracyjne, wydajnościowe), dokumentowania zrealizowanych prac implementacyjnych zarówno w obszarze technicznym (dokumentacja techniczna), jak i funkcjonalnym (dokumentacja użytkownika), wdrażania wytworzonego oprogramowania oraz jego konserwacji polegającej na usuwaniu błędów, aplikowania łat bezpieczeństwa, optymalizacji procesów i dostosowaniu do zmian w obszarach funkcjonalnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right