Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.560.2020.3.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.560.2020.3.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 3 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, uzupełnionym w dniach 24 września oraz 5 października 2020 r. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Został on uzupełniony w dniach 24 września oraz 5 października 2020 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod firmą X (zwany dalej Przedsiębiorcą) od dnia 1 marca 2008 r. Przedsiębiorca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP w myśl art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Przedsiębiorca klasyfikuje swoją działalność gospodarczą w zakresie tworzenia i rozwijania Oprogramowania w ramach klasy 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem), zgodnie z treścią Załącznika Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) Część II &‒ Schemat klasyfikacji (dalej: Załącznik Schemat klasyfikacji) do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) z dnia 24 grudnia 2007 r. (dalej: Rozporządzenie PKD 2007).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Przedsiębiorca opracowuje nowe, a także modyfikuje oraz ulepsza istniejące oprogramowanie komputerowe. Jednym ze zrealizowanych przez niego projektów jest opracowanie nowoczesnego systemu informatycznego, służącego do efektywnego zarządzania X. Platforma umożliwia personelowi medycznemu śledzenie drogi X &‒ od momentu przyjęcia X aż po podanie X, a tym samym ułatwia kontrolowanie obiegu X. System dokonuje identyfikacji X za pomocą umieszczonych na ich opakowaniach kodów 2D w formacie X. Oprócz oprogramowania w skład systemu wchodzą inteligentne urządzenia takie jak X, X, czy X wyposażone w oprogramowanie sterujące kontrolą dostępu do ich zawartości oraz kontrolą temperatury X. Zarówno zaprojektowane oprogramowanie, jak i mechanizm działania urządzeń wspomagających efektywne działanie systemu są stale rozwijane i udoskonalane przez Przedsiębiorcę na podstawie danych zbieranych automatycznie przez system lub przez jego użytkowników. Przedsiębiorca zaprojektował i wprowadził do systemu również nowe, innowacyjne rozwiązania elektroniczne z branży X (ang. X), oparte na technologii sztucznej inteligencji, których celem jest obniżenie kosztów produkcji systemu oraz zapewnienie możliwości jego konserwacji predykcyjnej. Wnioskodawca zapewnił także interoperacyjność systemu i zadbał o to, aby opracowane oprogramowanie było zintegrowane z innymi systemami wykorzystywanymi przez placówki medyczne, takimi jak m. in. X (X) oraz oprogramowaniem do śledzenia zimnego X opartym na automatycznej identyfikacji na podstawie znaczników X.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right