Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2020, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.283.2020.2.BJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.283.2020.2.BJ
w zakresie ustalenia, czy w sytuacji, gdy połączenie Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej spowoduje skupienie w jednym podmiocie (Wnioskodawcy) praw i obowiązków wierzyciela i dłużnika wynikających z wzajemnych zobowiązań (w tym Obligacji w części nominalnej jak i odsetkowej) Wnioskodawca będzie obowiązany do uwzględnienia jakichkolwiek przychodów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych (w swoim imieniu lub w imieniu Spółki Przejmowanej), niezależnie czy połączenie będzie skutkować wygaśnięciem z mocy prawa tych zobowiązań czy też do ich wygaśnięcia konieczne będą dodatkowe czynności techniczno-prawne (umorzenie dokumentów Obligacji)
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 lipca 2020 r. (data wpływu 17 lipca 2020 r.), uzupełnionym 10 września 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w sytuacji, gdy połączenie Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej spowoduje skupienie w jednym podmiocie (Wnioskodawcy) praw i obowiązków wierzyciela i dłużnika wynikających z wzajemnych zobowiązań (w tym Obligacji w części nominalnej jak i odsetkowej) Wnioskodawca będzie obowiązany do uwzględnienia jakichkolwiek przychodów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych (w swoim imieniu lub w imieniu Spółki Przejmowanej), niezależnie czy połączenie będzie skutkować wygaśnięciem z mocy prawa tych zobowiązań czy też do ich wygaśnięcia konieczne będą dodatkowe czynności techniczno-prawne (umorzenie dokumentów Obligacji) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w sytuacji, gdy połączenie Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej spowoduje skupienie w jednym podmiocie (Wnioskodawcy) praw i obowiązków wierzyciela i dłużnika wynikających z wzajemnych zobowiązań (w tym Obligacji w części nominalnej jak i odsetkowej) Wnioskodawca będzie obowiązany do uwzględnienia jakichkolwiek przychodów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych (w swoim imieniu lub w imieniu Spółki Przejmowanej), niezależnie czy połączenie będzie skutkować wygaśnięciem z mocy prawa tych zobowiązań czy też do ich wygaśnięcia konieczne będą dodatkowe czynności techniczno-prawne (umorzenie dokumentów Obligacji).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right