Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2020, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.287.2020.1.BD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.287.2020.1.BD
Czy stanowiący warunek uznania PGK za podatnika CIT udział dochodu w przychodzie w wysokości co najmniej 2%, o którym mowa w art. 1a ust. 2 pkt 4 ustawy o CIT, powinien być ustalany w ten sposób, że w liczniku powinien zostać uwzględniony jedynie dochód ze źródła przychodów, z którego dochód został osiągnięty bez uwzględniania ewentualnej straty z drugiego źródła?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 lipca 2020 r. (data wpływu 13 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy stanowiący warunek uznania PGK za podatnika CIT, udział dochodu w przychodzie w wysokości co najmniej 2%, o którym mowa w art. 1a ust. 2 pkt 4 Ustawy o CIT, powinien być ustalany w ten sposób, że w liczniku powinien zostać uwzględniony jedynie dochód ze źródła przychodów, z którego dochód został osiągnięty bez uwzględniania ewentualnej straty z drugiego źródła - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy stanowiący warunek uznania PGK za podatnika CIT, udział dochodu w przychodzie w wysokości co najmniej 2%, o którym mowa w art. 1a ust. 2 pkt 4 Ustawy o CIT, powinien być ustalany w ten sposób, że w liczniku powinien zostać uwzględniony jedynie dochód ze źródła przychodów, z którego dochód został osiągnięty bez uwzględniania ewentualnej straty z drugiego źródła.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka może wejść w przyszłości w skład podatkowej grupy kapitałowej (dalej: PGK), której spółki będą prowadzić działalność w branży energetycznej, w tym zwłaszcza w zakresie (i) wytwarzania energii elektrycznej, (ii) dystrybucji energii elektrycznej, (iii) obrotu hurtowego i detalicznego energią elektryczną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right