Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.290.2020.1.IZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.290.2020.1.IZ
czy prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 Projektu, przedstawione w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 lipca 2020 r. (data wpływu 2 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 Projektu, przedstawione w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 Projektu, przedstawione w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem działającym na rynku od 2001 r. W ramach prowadzonej działalności tworzy i sprzedaje rozwiązania informatyczne (aplikacje, oprogramowanie itp.) oraz świadczy usługi ICT (Information and Communication Technologies - Technologie Informacyjne i Komunikacyjne), zapewniając wsparcie klienta w obszarach związanych ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem systemowym i biurowym w zakresie dostawy, opieki posprzedażnej, wsparcia użytkownika i zapewnienia asysty procesów biznesowych związanych z ICT. Rozwiązania i usługi wytworzone oraz systematycznie rozwijane w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności badawczo-rozwojowej (dalej: B+R), umożliwiają automatyzację oraz rozwój strategicznych procesów biznesowych klientów Spółki. Produkty/usługi Spółki znajdują szerokie zastosowanie w takich branżach, jak: FMCG (rynek towarów szybkozbywalnych), motoryzacja, przemysł ciężki, logistyka, SHE (dystrybucja elektrotechniki), DIY (rynek artykułów budowlanych, remontowych, dekoracyjnych). Spółka działa zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym (systemy Spółki są wykorzystywane m.in. w Rumunii, na Węgrzech, Chorwacji, Czechach, Słowacji, Niemczech, ZEA oraz pozostałych krajach regionu MENA - Middle East and North Africa).