Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.112.2020.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.112.2020.1.JS
Obowiązki związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych i preparatów smarowych
Na podstawie art. 13 § 2 i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 maja 2020 r. (data wpływu 25 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie obowiązków związanych z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych i preparatów smarowych jest:
- nieprawidłowe - w zakresie braku uznania Wnioskodawcy za podatnika z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego w sytuacji gdy wyroby nie będą mogły zostać wprowadzone do składu podatkowego Spółki w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i w sytuacji gdy wyroby nie zostaną do tego składu wprowadzone (pytanie oznaczone nr 4 i 5);
- prawidłowe - w pozostałym zakresie.
UZASADNIENIE
W dniu 25 maja 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych i preparatów smarowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
[] (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest zarejestrowanym podatnikiem podatku akcyzowego oraz posiada zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego, do którego wprowadzane są w procedurze zawieszenia poboru akcyzy wyroby akcyzowe, w szczególności wyroby energetyczne, należące do klientów Wnioskodawcy, którzy sprowadzają je m.in. z innych państw członkowskich UE.
W ramach swojej działalności Spółka świadczy na rzecz podmiotów z różnych branż przemysłu oraz handlu kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw wyrobów akcyzowych, na którą składają się m.in. magazynowanie towarów stanowiących własność klientów oraz specjalistyczne usługi logistyczne, w szczególności polegające na prowadzeniu gospodarki magazynowej, świadczeniu usług rozładunkowych, załadunkowych czy przeładunkowych, świadczeniu usług spedycyjnych, przewozowych oraz wszelkie niezbędne czynności związane z powyżej wskazanymi usługami, które będą przedmiotem konkretnego zlecenia, w zależności od bieżącego zapotrzebowania klientów Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right