Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.417.2020.1.EW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.417.2020.1.EW

Obowiązek wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż wykonaną na rzecz rolnika ryczałtowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2020 r. (data wpływu 23 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż wykonaną na rzecz rolnika ryczałtowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż wykonaną na rzecz rolnika ryczałtowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

(...) S.A. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest podmiotem specjalizującym się w produkcji sprzedaży mięsa () oraz przetworów (). Spółka ma siedzibę działalności w Polsce i jest czynnym podatnikiem VAT.

W ramach działalności gospodarczej Spółka m.in. dokonuje dostaw towarów dla osób fizycznych posiadających status i nabywających od Spółki towary jako podatnicy VAT będących rolnikami ryczałtowymi (zgodnie z art. 2 pkt 19 ustawy o VAT).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 111 ust. 1 ustawy o VAT Spółka fiskalizuje dostawy dokonywane na rzecz rolników ryczałtowych w kasie rejestrującej i dokumentuje je paragonem fiskalnym. W przypadku gdy rolnik ryczałtowy posiada numer za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej (numer VAT) i przekaże Spółce informację o nim, w treści paragonu prezentowany jest taki numer VAT. Niektórzy spośród rolników ryczałtowych nie posiadają numeru VAT lub nawet jeżeli taki został im nadany nie posługują się nim (nie mają takiego obowiązku i Spółka nie może ich przymusić do podania numeru).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00