Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.477.2020.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.477.2020.1.AG

Brak możliwości prawnej do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2020 r. (data wpływu 23 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina () (jednostka samorządu terytorialnego) posiada osobowość prawną oraz status czynnego podatnika podatku VAT (prowadzi sprzedaż opodatkowaną, związaną m.in. z usługami najmu, dzierżawy, użytkowania wieczystego, sprzedażą gruntów i budynków itp.). Gmina planuje złożyć wniosek o udzielenie dofinansowania w formie dotacji ze środków WFOŚiGW w () w ramach konkursu () (celem utworzenia punktu dydaktycznego w Przedszkolu ().

Punkt dydaktyczny utworzony zostanie przy południowej granicy działki, na której stoi oddany do użytku kilka miesięcy temu budynek przedszkola. Obecnie na planowanym do zagospodarowania terenie nie ma żadnych nasadzeń, obiektów architektury czy innych elementów konstrukcyjnych, znajduje się tam jedynie trawnik. Od strony sąsiedniej posesji, na której mieści się Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w () działka przedszkola jest ogrodzona. Z pozostałych stron teren ogródka jest całkowicie otwarty.

Projekt przyczyni się do wzrostu integracji społeczności przedszkolnej oraz uczniów sąsiedniego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i zespołu szkół przez wspólne wykorzystanie jego terenu. Ogródek będzie stanowił element podnoszący estetykę miejscowości i będzie służył wypoczynkowi. Wpłynie w ten sposób na poprawę poziomu życia. Będzie istotnym punktem na planowanym turystycznym szlaku przyrodniczym. Wpłynie przez to na podniesienie turystycznej atrakcyjności miasta, a tym samym umożliwi poprawę sytuacji ekonomicznej mieszkańców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00