Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.374.2020.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.374.2020.2.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2020 r. (data wpływu 6 kwietnia 2020 r.) uzupełnionym w dniu 3 czerwca 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 3 czerwca 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą S.
Przedmiotowa działalność dotyczy tworzenia, ulepszania i modyfikacji programów komputerowych lub ich części, które według ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych są utworami.
Wnioskodawca zajmuje się tworzeniem Oprogramowania w dziedzinie dotyczącej księgowości. Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1402).
Wnioskodawca świadczy usługi w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej na rzecz J.
Usługi na rzecz J na podstawie umowy między Wnioskodawcą a J. obejmują tworzenie oprogramowania, a w szczególności: Korzystając z języka programowania x rozbudowano aplikację J. służącą do modelowania, wizualizacji i raportowania stanu finansów przedsiębiorstw. Aplikacja J. jest (). W ramach współpracy z kontrahentem rozbudowano moduł importowania danych z zewnętrznych systemów księgowych: dla nowych klientów dodano możliwość domyślnego włączenia automatycznego importu takich danych, dodano możliwość importowania danych finansowych za poprzedni rok, ulepszono obsługę błędów podczas pobierania danych z zewnętrznych systemów, dostosowano sposób działania elementów przeliczających dane finansowe do wymagań użytkowników, ulepszono sposób dodawania formuł wyliczających dane finansowe, zunifikowano i uspójniono podsystem generowania wykresów, rozszerzono podsystem generowania wykresów o bardziej wymagającą walidację danych wprowadzanych przez użytkownika, dodano nowy typ raportu finansowego, wzbogacono aplikację o możliwość wysyłki części e-mail poprzez nowy system zewnętrzny, dodano nowy moduł eksportujący dane finansowe do programu MS Excel, dodano możliwość łączenia użytkowników w grupy, dodano możliwość współdzielenia zasobów pomiędzy grupy użytkowników, dodano symulator zewnętrznych systemów danych, dodano możliwość załączania firmowego logo, wzbogacono moduł tabel użytkownika o możliwość referowania do innych tabel.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right