Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.276.2020.3.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.276.2020.3.PS
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 marca 2020 r. (data wpływu 31 marca 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 21 czerwca 2020 r. (data wpływu 21 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Wniosek został następnie uzupełniony pismem z dnia 21 czerwca 2020 r. (data wpływu 21 czerwca 2020 r.)
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od 21 maja 2019 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG, w ramach której świadczy usługi związane z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca Rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i wybrał ogólną formę opodatkowania. W ramach podpisanych z klientami umów Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne - tworzy i rozwija oprogramowaniena urządzenia mobilne. Całość autorskich praw majątkowych do wytworzonego oprogramowania Wnioskodawca przenosi na klienta. Jako część zespołu tworzy on od podstaw i rozwija autorskie oprogramowania. W konsekwencji powstają nowoczesne i innowacyjne aplikacje oparte na nowoczesnych technologiach informatycznych. W drodze doświadczeń i testów Wnioskodawca zdobywa, poszerza i łączy wiedzę z nauk podstawowych (tj. matematyka i statystyka) jak i stosowanych (informatyka i elektronika), a następnie wykorzystuje ją przy tworzeniu programów. W zakres obowiązków Wnioskodawcy m.in. wchodzą: - tworzenie i rozwijanie architektury oprogramowania na platformę iOS i platformy pokrewne (iPadOs oraz watchOS), - tworzenie i rozwijanie bibliotek programistycznych w języku Swift, - tworzenie i ulepszanie autorskich rozwiązań pozwalających na wytwarzanie innowacyjnych aplikacji mobilnych. Każdy projekt Wnioskodawca wycenia indywidualnie i prowadzi odrębną dokumentację związaną z kosztami i przychodami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right