Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.18.2020.3.RST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.18.2020.3.RST

Rozpoznanie i opodatkowanie usługi kompleksowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2019 r. (data wpływu 13 stycznia 2020 r.) uzupełnionym w dniu 1 czerwca 2020 r. (data wpływu 3 czerwca 2020 r.) na wezwanie tut. Organu z dnia 8 kwietnia 2020 r. (skutecznie doręczone w dniu 14 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania i opodatkowania świadczenia kompleksowego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania i opodatkowania świadczenia kompleksowego. Powyższy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 1 czerwca 2020 r. (data wpływu 3 czerwca 2020 r.) będącym odpowiedzią na wezwanie tut. Organu z dnia
8 kwietnia 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka jest polskim rezydentem podatkowym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy hotelarskiej () (dalej: Grupa). Jedynym udziałowcem Spółki () (do października 2019 r. funkcjonująca pod nazwą () z siedzibą w (), dalej: (), Kontrahent). Kontrahent jest podatnikiem podatku od wartości dodanej w (), a jednocześnie nie jest zarejestrowany dla celów VAT w Polsce. Kontrahent jest inicjatorem oraz podmiotem nadzorującym tworzenie nowych hoteli pod szyldem (), który zobowiązał się na mocy grupowych ustaleń do ponoszenia kosztów związanych z otwieraniem nowych obiektów hotelowych również na rynku polskim.

Wnioskodawca na początku 2019 roku rozpoczął prowadzenie działalności hotelowej w nowym obiekcie hotelowym w () z kompletnym wyposażeniem (hotelu ()), który użytkuje na podstawie umowy dzierżawy zawartej z podmiotem niepowiązanym (dalej: Wydzierżawiający). Co istotne, w treści umowy dzierżawy z dnia () (której stronami byli Wydzierżawiający i podmiot z Grupy, który w () r. dokonał cesji praw i obowiązków związanych z dzierżawą przedmiotowego obiektu na rzecz Wnioskodawcy), wprost wskazano, że Kontrahent specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych w szczególności w zakresie planowania, budowy i wyposażenia hoteli oraz przygotowania ich do otwarcia, jak również późniejszego zarządzania obiektami hotelarskimi lub ich dzierżawy, oraz prowadzi tego rodzaju obiekty hotelarskie samodzielnie, za pośrednictwem swoich podmiotów powiązanych bądź też w imieniu i na rachunek osób trzecich".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00