Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2020, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.276.2020.2.ISL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.276.2020.2.ISL
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni - przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2020 r. (data wpływu 3 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą od lutego 2020 r. - organizacja imprez turystycznych oraz prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Dochody Wnioskodawczyni z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowane są podatkiem liniowym. Wnioskodawczyni nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Składnikiem majątku w firmie Wnioskodawczyni jest samochód osobowy , objęty ewidencją środków trwałych. Samochód wykorzystywany jest wyłącznie w prowadzonej działalności gospodarczej. Dodatkowo Wnioskodawczyni jest właścicielką samochodu osobowego marki (...) , który wykorzystuje na potrzeby osobiste, niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ponieważ Wnioskodawczyni nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług, nie jest zobowiązana do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu dla samochodu osobowego marki ..., będącego samochodem objętym ewidencją środków trwałych (służbowego). Samochód ten służy wyłącznie do prowadzenia czynności związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, min. dostarczania i przedstawiania ofert na wykonanie zleconej usługi, rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, podpisanie umów. Wnioskodawczyni nie używa tego samochodu do celów prywatnych. Wnioskodawczyni zamierza koszty związane z użytkowaniem tego auta, takie jak: ubezpieczenie, paliwo, naprawy, części zamienne, badania techniczne wpisywać w 100% w koszty w kwocie brutto. Nr rejestracyjny samochodu osobowego marki (), nr rejestracyjny samochodu osobowego marki ().
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right