Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.107.2020.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.107.2020.1.MM

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ograniczenie, o którym mowa w art. 23 ust. 1 pkt 46a.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2020 r. (data wpływu 29 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawcą jest Pan (dalej jako: Wnioskodawca). Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, komandytariuszem w sp. z o.o. sp. k (dalej jako: Spółka). Spółka jest czynnym podatnikiem VAT. Przedmiotem działalności Spółki jest m.in. odpłatne świadczenie usługi windykacji mienia na rzecz swoich klientów. Zakres windykowanego mienia obejmuje również pojazdy będące samochodami osobowymi w rozumieniu art. 5a pkt 19a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej jako: ustawa o PIT).

Klientami Spółki są najczęściej banki, zajmujące się leasingiem samochodów. Klienci Spółki nie przenoszą na Spółkę prawa do dysponowania windykowanymi samochodami jak właściciel, czy też prawa własności samochodów. Spółka i klienci nie zawierają również w odniesieniu do samochodów umów najmu, dzierżawy lub innej o podobnym charakterze. Usługa, jaką Spółka wykonuje, wymaga wykorzystania danego pojazdu i poniesienia wydatków z tym związanych. Spółka nie użytkuje natomiast przedmiotowych samochodów w jakimkolwiek innym celu niż wykonanie wskazanej usługi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00