Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.44.2020.2.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.44.2020.2.MK

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) w zw. z art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2020 r. (data wpływu 13 stycznia 2020 r.) uzupełnionym w dniu 31 marca 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 31 marca 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest rezydentem polskim i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą rozliczając się za pomocą książki przychodów i rozchodów. Dochody swoje podatkuje podatkiem liniowym. Działa on w branży informatycznej i głównym przedmiotem Jego działalności jest tworzenie i rozwój nowoczesnego oprogramowania oraz jego elementów składowych, które następnie sprzedawane są jego kontrahentowi. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca tworzy i rozwija oprogramowania dla swojego kontrahenta (dalej: Oprogramowanie). Oprogramowanie, które tworzy Wnioskodawca wykorzystywane jest w zarządzaniu w biznesie. Oprogramowanie tworzone przez Wnioskodawcę pozwala na usprawnienie oraz optymalizację procesów marketingowych i sprzedażowych, jak również umożliwia stosowanie metody zwanej . (w skrócie , czasem zwany także ). Jest to metoda pozwalająca na zwiększenie skuteczności komunikacji marketingowej, która polega na przystosowaniu komunikatu do konkretnej specyfiki oraz sytuacji danej firmy (account) i zawężeniu grupy docelowej odbiorców komunikatu do jej pracowników. Oprogramowanie dodatkowo pozwala na zbieranie i analizowanie informacji o firmach za pomocą m.in. innowacyjnego sposobu zbierania danych z formularzy na stronach internetowych pozwalającego na łączenie źródła ruchu z danymi o firmach, jak i scalania danych o firmach z różnych źródeł (własnego oraz gotowych baz danych). Na podstawie zebranych danych użytkownicy Oprogramowania mogą działać proaktywnie i kontaktować się z osobami decyzyjnymi w przedsiębiorstwach, które odwiedziły stronę internetową i były zainteresowane wybranymi produktami. Wnioskodawca tworzy i rozwija następujące funkcjonalności Oprogramowania:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00