Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.112.2020.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.112.2020.1.MM

Koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2020 r. (data wpływu 30 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi biuro projektowe w formie jednoosobowej działalności gospodarczej we własnym domu jednorodzinnym, który został oddany do użytku w lipcu 2012 roku i został sfinansowany z kredytu hipotecznego, który jest zaciągnięty na Wnioskodawcę oraz jego małżonkę, Wnioskodawca z żoną posiadają wspólność majątkową. Wnioskodawca rozlicza się w formie Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów.

W ww. nieruchomości nie ma wyodrębnionego osobnego pomieszczenia na cele prowadzenia działalności gospodarczej. Wnioskodawca nie posiada również innego lokalu przeznaczonego na działalność gospodarczą. Większą część swojej pracy Wnioskodawca wykonuje w domu lub na zlecenie u klientów. Jednak Wnioskodawca wykorzystuje 90% powierzchni jednego pomieszczenia ww. nieruchomości na biuro oraz ok 49% powierzchni dwustanowiskowego garażu, który stanowi integralną część domu. Powierzchnię garażową Wnioskodawca wykorzystuje jako dodatkowe stanowisko pracy. Bardzo często w części garażowej Wnioskodawca przetrzymuje duże elementy (np. 2-metrowej długości zderzaki samochodowe czy drzwi boczne samochodu osobowego), na których dokonuje pomiarów, wykonuje projekty 3D, a następnie projekty dodatkowego wyposażenia pojazdów, np. listwy ochronne na drzwi. Wnioskodawca przechowuje również ciężkie elementy form wtryskowych, które przywożą klienci.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00