Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.20.2020.2.WB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.20.2020.2.WB
Ustalenie stawki podatku VAT dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, tj. udziałem w częściach wspólnych budynku, udziałem w gruncie oraz udziałem w infrastrukturze towarzyszącej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia brak daty sporządzenia wniosku (data wpływu 17 stycznia 2020 r.), uzupełniony pismem z dnia 10 lutego 2020 r. (data wpływu 10 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku VAT dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, tj. udziałem w częściach wspólnych budynku, udziałem w gruncie oraz udziałem w infrastrukturze towarzyszącej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku VAT dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, tj. udziałem w częściach wspólnych budynku, udziałem w gruncie oraz udziałem w infrastrukturze towarzyszącej. W dniu 10 lutego 2020 r. uzupełniono wniosek o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (dalej: Wnioskodawczyni lub Spółka) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni jest deweloperem, a jej głównym przedmiotem działalności jest realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków (kod PKD 41.10 Z).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka realizuje różne przedsięwzięcia budowlane (zwane przez nią Zadaniami inwestycyjnymi) polegające na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych o kilku kondygnacjach naziemnych oraz kondygnacji podziemnej. W ramach każdego zadania inwestycyjnego powstaje kilkanaście lub kilkadziesiąt samodzielnych lokali mieszkalnych zlokalizowanych na kilku kondygnacjach budynku. W kondygnacji podziemnej co do zasady zlokalizowane są komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i miejsca garażowe. Inwestycje realizowane są w różnych miastach kraju najczęściej w ich centrach, na działkach nabytych wcześniej przez Wnioskodawczynię.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right