Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2020, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.17.2020.1.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.17.2020.1.AM
Interpretacja w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów naliczonych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków bankowych, na moment ich wyksięgowania z ewidencji rachunkowej, w sytuacji sporządzenia przez Bank protokołu, stwierdzającego, że przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem opłat lub prowizji byłyby równe albo wyższe od kwoty opłat lub prowizji.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2020 r. (data wpływu 14 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów naliczonych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków bankowych, na moment ich wyksięgowania z ewidencji rachunkowej, w sytuacji sporządzenia przez Bank protokołu, stwierdzającego, że przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem opłat lub prowizji byłyby równe albo wyższe od kwoty opłat lub prowizji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów naliczonych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków bankowych, na moment ich wyksięgowania z ewidencji rachunkowej, w sytuacji sporządzenia przez Bank protokołu, stwierdzającego, że przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem opłat lub prowizji byłyby równe albo wyższe od kwoty opłat lub prowizji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polską spółką akcyjną, bankiem, prowadzącym działalność bankową w rozumieniu ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2187 ze zm., dalej: prawo bankowe), w ramach której oferuje dla szerokiego kręgu odbiorców różnego rodzaju usługi finansowe. Bank posiada siedzibę w Polsce oraz jest polskim rezydentem podatkowym (podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right