Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.743.2019.2.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.743.2019.2.MJ
wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia składników materialnych i niematerialnych (z wyłączeniem nieruchomości) do Spółki
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2019 r. (data wpływu 18 listopada 2019 r.) uzupełnionym pismem z dnia 20 stycznia 2020 r. (data wpływu 23 stycznia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia składników materialnych i niematerialnych do Spółki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia składników materialnych i niematerialnych do Spółki.
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 20 stycznia 2020 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy, pytania oraz własnego stanowiska.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (przedstawione ostatecznie w uzupełnieniu wniosku).
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą . Jednocześnie podatnik jest jedynym wspólnikiem spółki z siedzibą w zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem .
Wnioskodawca w ramach swojej działalności gospodarczej prowadzi zakład produkcyjny konstrukcji i elementów stalowych, jak również świadczy usługi dzierżawy nieruchomości.
Wnioskodawca podjął decyzję o wniesieniu całości przedsiębiorstwa w postaci zakładu produkcyjnego konstrukcji i elementów stalowych aportem do spółki z siedzibą w i o podwyższeniu tym samym kapitału zakładowego spółki. Czynność ta ma na celu uzyskanie korzyści związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, tj. zmiany zasad odpowiedzialności za zobowiązania, możliwość sprzedaży udziałów w spółce czy przyjęciem nowych wspólników i wniesieniem przez nich wkładów do spółki, co ma przełożyć się na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right