Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.823.2019.2.OS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.823.2019.2.OS

Stawka VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2019 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 18 grudnia 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania 23% stawki podatku dla wynajmu nieruchomości na rzecz podmiotów trzecich - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania 23% stawki podatku dla wynajmu nieruchomości na rzecz podmiotów trzecich.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 18 grudnia 2019 r. (data wpływu) w zakresie dokumentu pełnomocnictwa.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Mocodawczyni Sp. z o.o. wynajmuje nieruchomość od spółki Sp. z o.o. na cele związane z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą tj. wynajem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi (PKD 68.20.Z), obiekty noclegowe, turystyczne i miejsca krótkoterminowego zakwaterowania (PKD 55.20.Z). Umowa ta ma charakter długoterminowy oraz zezwalający na dalszy podnajem nieruchomości przez Spółkę Sp. z o.o. na rzecz podmiotów trzecich. Przedmiotem tej umowy jest wynajem w pełni wyposażonych i przygotowanych do używania mieszkań wraz z miejscami postojowymi i garażowymi. Mocodawczyni w ramach umowy najmu ma prawo do podnajmu ww. lokali według własnego uznania. Podnajem tych nieruchomości Spółka dokonuje na własną rzecz oraz ryzyko. Rynek nieruchomości w wykazuje wysokie zapotrzebowanie na najem ww. lokali mieszkalnych, zarówno przez osoby prywatne, jak i przez przedsiębiorców. Dlatego też Mocodawczyni wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu kontrahentów postanowiła podnająć cześć lokali pozostawionych do jej dyspozycji na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Przedmiotem umów podnajmu jest najem lokalu mieszkalnego, którego wykorzystanie jest szczegółowo uregulowane w założeniach przedmiotowej umowy podnajmu. Podnajmujący lokal mieszkalny może:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00