Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2020, sygn. 0115-KDWT.4011.1.2019.2.JŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.1.2019.2.JŁ

Opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej prawa autorskie do programów komputerowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 października 2019 r. (data wpływu 5 listopada 2019 r.), uzupełnionym w dniu 15 stycznia 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług IT. W ramach prowadzonej działalności tworzone jest oprogramowanie na zamówienie i zgodnie z wymaganiami klienta. Prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej do stworzonych programów komputerowych stanowiących utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1231 ze zm., dalej jako: prawo autorskie) są za wynagrodzeniem przenoszone na rzecz zamawiających (zleceniodawców).

Aktualnie Wnioskodawca w ramach zawartej umowy o świadczenie usług świadczy wyłącznie usługi programistyczne (umowa) efektem których jest tworzenie, zmiana i rozwijanie oprogramowania. W ramach umowy realizowane są różne projekty szczegółowo definiowane w sporządzanych na podstawie umowy opisach zlecenia. Efektem jednego z projektów ujętych w jednym z opisów zlecenia ma być stworzenie systemu informatycznego (projektowanie i tworzenie oprogramowania komputerowego zgodnie z wymaganiami zamawiającego) umożliwiającego zarządzanie i planowanie edukacji dzieci z przeznaczeniem do wykorzystania w innym niż Polska kraju Unii Europejskiej. System będzie rozbudowaną strukturą umożliwiającą rodzicom oraz innym osobom uprawnionym na elektroniczne zapisywanie dzieci na określone zajęcia w różnych jednostkach: żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, prywatnych klubach, domach kultury, czy innych tego typu instytucjach prowadzących szeroko rozumiane zajęcia dydaktyczne i edukacyjne. Poza możliwością zapisu na zajęcia system zapewni również funkcjonalności przy pomocy których uprawione osoby będą mogły wykonywać wszelkie prace administracyjne związane z planowaniem tych zajęć m.in: decydowanie jaka osoba uczestniczy w danych zajęciach w określonym miejscu i czasie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00