Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2020, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.546.2019.2.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.546.2019.2.MG

opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2019 r. (data wpływu 31 października 2019 r.) uzupełnionym pismem z dnia 7 stycznia 2020 r. (data wpływu 7 stycznia 2020 r.) w odpowiedzi na wezwanie telefoniczne z dnia 30 grudnia 2019 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT). Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania - przeważające PKD działalności to 62.09.Z (Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca ma zawartą umowę (dalej: Umowa) z innym podmiotem na podstawie której świadczy usługi badawczo-rozwojowe na rzecz amerykańskiej firmy zarejestrowanej w USA (dalej: Zleceniodawca). W ramach umowy ze Zleceniodawcą, Wnioskodawca wykonuje prace konsultacyjno-programistyczne w zakresie oprogramowania komputerowego służącego Zleceniodawcy oraz jego Klientom. Zgodnie z Umową obowiązki Wnioskodawcy obejmują m.in.: (a) pisanie oprogramowania, kodu lub odpowiednika dla projektów Klientów Zleceniodawcy lub projektów open source; (b) korzystanie z narzędzi automatyzacji, takich jak (); (c) korzystanie z narzędzi takich jak () oraz wszelkie inne narzędzia lub platformy wymagane do świadczenia usług związanych z Klientem Zleceniodawcy; (d) angażowanie się we wszelkie inne powiązane projekty lub zadania, na zlecenie Zleceniodawcy. Działalność Wnioskodawcy związana z realizacją usług na podstawie Umowy jest prowadzona w Polsce. Główną specjalizacją Zleceniodawcy jest świadczenie usług w zakresie Automatyzacji Sieci Komputerowych. Jest to innowacyjna usługa w obszarze zarządzania sieciami teleinformatycznymi (komputerowymi). W tradycyjnym modelu zarządzania sieciami teleinformatycznymi, ich administracja odbywa się w oparciu o obsługę tekstowego lub graficznego interfejsu użytkownika dostarczanego przez producentów sprzętu oraz oprogramowania dostarczających rozwiązania dla sieci komputerowych. Automatyzacja Sieci Komputerowych skupia się zaś na użytkowaniu istniejących bądź tworzeniu nowych interfejsów programowania aplikacji (dalej: API). Powyższa metoda jest innowacyjna względem tradycyjnego modelu zarządzania sieciami, gdyż wykorzystuje programistyczne podejście do tematyki zarządzania sieciami komputerowymi. W zależności od potrzeb w praktyce może oznaczać to tworzenie oprogramowania, opisywanie infrastruktury urządzeń sieciowych w postaci kodu, lub wykorzystywanie istniejących narzędzi i tworzeniu nowego kodu w językach specyficznych dla narzędzi. W ramach prowadzonej działalności, Zleceniodawca wytwarza oprogramowanie oraz automatyzuje procesy biznesowe Klientów wdrażając rozwiązania z zakresu Automatyzacji Sieci Komputerowych. Typowe świadczenie usługi przez Zleceniodawcę odbywa się poprzez następujące fazy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00