Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.33.2019.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.33.2019.1.MC

Koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 listopada 2019 r. (data wpływu 8 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca 14 sierpnia 2019 roku zawarł umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w sprawie przyznania jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy () w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zgodnie z umową, po rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej (tj. od dnia wpisu do CEIDG), Wnioskodawca musiał wydatkować przyznaną kwotę (17.710,95 złotych) w terminie 2 miesięcy od tego dnia. Wnioskodawca rozpoczął działalność gospodarczą 20 sierpnia 2019 roku, tak więc termin na wydatkowanie środków upływał 20 października 2019 roku. Wnioskodawca z przyznanych środków zakupił: a) sprzęt elektroniczny (laptopa, telefon komórkowy, drukarkę), b) meble biurowe (krzesła, podkładkę ochronną na podłogę), c) fachową literaturę prawniczą (monografie, komentarze, wzory pism, opracowania, podręczniki), d) oprogramowanie komputerowe (program księgowy, program antywirusowy, pakiet Microsoft Office), e) akcesoria do komputera (filtr prywatyzujący na monitor, etui na laptopa, myszkę i podkładkę pod nią); f) reklamę (strona internetowa wraz z usługą hostingu, wizytówki). Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, podatek dochodowy od osób fizycznych rozlicza na zasadach ogólnych, prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jest czynnym podatnikiem podatku VAT ze względu na świadczenie usług prawniczych, rozlicza się miesięcznie z tytułu tego podatku. Wnioskodawca nie nabył żadnych środków trwałych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00