Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.534.2019.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.534.2019.2.KK
W zakresie uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy i wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 28 października 2019 r. (data wpływu 4 listopada 019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy i wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy i wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
A. Spółka Jawna - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
A. G.
K. G.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A. sp.j. (zwana w dalszej części wniosku Zainteresowanym 1 lub Spółką) oraz A.G. (zwany w dalszej części wniosku Zainteresowanym 2) oraz K.G.(zwana w dalszej części wniosku: Zainteresowanym 3) (w dalszej części wniosku łącznie zwani Zainteresowanymi), działając przez pełnomocnika występują z wnioskiem wspólnym o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego.
Zainteresowany 1 jest spółką osobową, mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka prowadzi działalność gospodarczą, której głównym przedmiotem jest chów oraz hodowla fermowa drobiu o zróżnicowanym profilu. W ramach planowanej restrukturyzacji majątku, Spółka zamierza wnieść w drodze aportu prowadzoną działalność gospodarczą (dalej: Aport) do istniejącej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka Fermowa), w której Spółka w zamian za Aport obejmie jej udziały.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right