Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2019, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.388.2019.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.388.2019.1.MT

Czy przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Osoby Kluczowe z tytułu świadczenia czynności zarządczych na podstawie Kontraktu menedżerskiego, powinno być zakwalifikowane jako przychód z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 pkt 9 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy w związku z tym Spółka będzie miała obowiązek poboru i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzenia oraz innych korzyści majątkowych wypłacanych na podstawie Kontraktu menedżerskiego oraz przekazania właściwemu organowi podatkowemu i Osobom Kluczowym informacji podatkowej PIT-11?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 września 2019 r. (data wpływu 25 września 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

S.A. z siedzibą w A. (dalej: Spółka) jest spółką kapitałową będącą polskim rezydentem podatkowym oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka prowadzi działalność w obszarze produkcji i wydawania gier na platformy mobilne, które są sprzedawane zarówno w kraju jak i za granicą.

Aby wyprodukować grę, Spółka angażuje do współpracy szereg osób posiadających unikatowe umiejętności w szeroko rozumianym obszarze IT jak również w innych obszarach. Bardzo często są to osoby młode, które cenią sobie niezależność i nienormowany czas pracy, a nade wszystko nie akceptują ograniczenia w postaci braku możliwości współpracowania z innymi niż Spółka podmiotami na rynku (co w ich opinii zmniejsza ich kreatywność oraz ogranicza możliwości rozwoju). Przez to niejednokrotnie nie chcą wiązać się ze Spółką stosunkiem pracy, który te potrzeby znacznie ogranicza. Spółce zależy jednak na tym, aby w przypadku pozyskania osób o poszukiwanych kompetencjach, zatrzymać je w Spółce oraz utrwalić współpracę. Spółka zaobserwowała, że proponowane do tej pory sztywne i tradycyjne formy współpracy (umowa o pracę, umowy cywilnoprawne, umowy typu B2B) nie przyczyniają się do realizacji tego założenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00