Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2019, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.481.2019.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.481.2019.1.JK

Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej wynagrodzenie za faktoring.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 sierpnia 2019 r. (data wpływu 9 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej wynagrodzenie za faktoring jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej wynagrodzenie za faktoring.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. W ramach wykonywania działalności gospodarczej Spółka dokonuje sprzedaży towarów i usług (w tym głównie towarów produkowanych przez Spółkę), co podlega opodatkowaniu VAT wg stawek innych niż zwolniona. Spółka, w znikomym zakresie wykonuje również czynności objęte zwolnieniem z VAT; proporcja sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 90 ustawy VAT w latach ubiegłych stanowiła corocznie ponad 99,94%, co daje Spółce pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego (w tym od zakupów o charakterze mieszanym, tj. związanych z działalnością zwolnioną jak i opodatkowaną VAT).

Dla potrzeb ww. działalności (generującej obrót podlegający opodatkowaniu VAT) Spółka nabywa towary i usługi opodatkowane podatkiem VAT. Działalność j.w. powoduje, że transakcje sprzedaży i zakupu generują odpowiednio po stronie Spółki wierzytelności pieniężne od nabywców z tytułu sprzedaży towarów i usług, jak i zobowiązania pieniężne wobec dostawców Spółki z tytułu zakupu towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00