Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2019, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.420.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.420.2019.1.MG
W zakresie obowiązków ciążących na Spółce związanych z finansowaniem transportu pacjentom w sytuacji kiedy Spółka zna koszt usługi przypadającej na jednego pacjenta.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2019 r. (data wpływu 30 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków ciążących na Spółce, związanych z finansowaniem transportu pacjentom w sytuacji, kiedy Spółka zna koszt usługi przypadający na jednego pacjenta jest:
- nieprawidłowe odnośnie braku powstania po stronie pacjentów przychodu z tytułu sfinansowania im transportu (),
- prawidłowe odnośnie możliwości zastosowania zwolnienia wynikającego z treści art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) w zw. z ust. 13 art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
UZASADNIENIE
W dniu 30 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków ciążących na Spółce, związanych z finansowaniem transportu pacjentom w sytuacji, kiedy Spółka zna koszt usługi przypadający na jednego pacjenta.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka (Wnioskodawca) jest dystrybutorem () produktów () przeznaczonych dla pacjentów ().
Między Wnioskodawcą, a pacjentami nie będą zawierane umowy w związku z uczestnictwem tych osób w programach ().
Spółka w celu ułatwienia tym pacjentom dostępu do (), rozważa opłacenie z góry kosztów transportu pacjenta do podmiotu () i z powrotem.
Spółka ma zamiar zawrzeć umowę z firmą zajmującą się przewozem osób. Rozliczenie między Wnioskodawcą, a przewoźnikiem będzie oparte na ryczałcie za transport jednego pacjenta. Kwota wypłacana podmiotowi, który zajmuje się transportem nie będzie uzależniona od długości pokonanej trasy przez poszczególnych pacjentów. W związku z powyższym będzie możliwe przypisanie wprost do jednego pacjenta kwoty jaka odpowiada wartości jego przejazdów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right