Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2019, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.574.2019.1.MWJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.574.2019.1.MWJ

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.:

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Parafia wykonała projekt w ramach środków RPO na lata 2014-2020 pt.: ,,. Na ten cel otrzymała dotację w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych projektu.

Celem projektu jest poprawa stanu technicznego dachu zabytkowego kościoła, który wymagał natychmiastowej interwencji poprzez konserwację, restauracje oraz częściową modernizację. Z opinii konserwatora zabytków wyraźnie wynikała potrzeba natychmiastowej modernizacji dachu dla tego zabytkowego obiektu kościoła ze względu duże ogniska korozji biotechnicznej głównych elementów konstrukcyjnych dachu. Stwierdzono konieczność wymiany części brakujących elementów konstrukcyjnych, całość konstrukcji drewnianej została oczyszczona i ponownie zakonserwowana poprzez kompleksową dezynfekcję oraz impregnację, niewykonanie takich zaleceń byłoby powodem przyśpieszonych procesów dewastacyjnych dachu na kościele co miałoby wpływ na przyśpieszane procesy dewastacyjne murów poprzez przecieki, które usunięto poprzez wymianę pokrycia dachowego na całym kościele. Na takie zagrożenie wskazywały zdjęcia dowodowe sporządzone przez sporządzającego opinię zalecającą do natychmiastowego wykonania wymiany pokrycia dachowego na całym kościele z powodu zużycia blachy i głęboką korozję. W trakcie inwestycji zaadaptowano cześć widokowej krypty kościoła do wykorzystania na wykonanie stałej wystawy widokowej związanej z historią miasta oraz zabytkami, w tym w szczególności sakralnymi i okolic wskazując na zdarzenia historyczne, w tym ludzi. Kościół ze względów historycznych, geograficznych, społeczno-gospodarczych oraz zabytkowej, architektonicznej zabudowy ma ogromne znaczenie turystyczne. Jest jedną z podstawowych atrakcji zabytkowych do zwiedzania. Zatem, jego wygląd zewnętrzny jest podstawą do wzmacniania roli turystycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00