Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.298.2019.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.298.2019.2.MC
Dochody z kwalifikowanych praw własności przemysłowej (IP BOX).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2019 r. (data wpływu 14 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności przemysłowej (IP BOX) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 16 września 2019 r. (data wpływu 17 września 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności przemysłowej (IP BOX).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zajmuje się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Od lipca 2018 r. Wnioskodawca, w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, świadczy na rzecz firm zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej usługi obejmujące tworzenie oprogramowania komputerowego.
Tworzone oprogramowanie służy przykładowo do:
- komunikacji pomiędzy osobami starszymi a ich opiekunami,
- obsługi z poziomu aplikacji mobilnej automatów rozlewniczych do napojów znanej marki napojów, jak również komponowania własnych mieszanek tych napojów,
- prezentacji asortymentu i obsługi zamówień towaru sprzedawanego przez klienta.
Oprogramowanie jest tworzone przez Wnioskodawcę, który wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz najnowsze eksperymentalne technologie mobilne. Technologie wykorzystywane przez Wnioskodawcę przy tworzeniu oprogramowania dają nowe możliwości w stosunku do wcześniej stosowanych metod tworzenia oprogramowania i pozwalają tworzyć innowacyjne na rynku oprogramowanie posiadające zindywidualizowane funkcjonalności. Przykładowo, tworzone programy umożliwiają obsługę aplikacji przy użyciu jednego kodu na wszystkich typach urządzeń mobilnych, co znacząco zwiększa wydajność i skuteczność procesów, ogranicza wielkość niezbędnych zespołów programistycznych i pozwala na szybsze i łatwiejsze wprowadzanie zmian. Tym samym, w swojej działalności Wnioskodawca wykorzystuje dostępną aktualnie wiedzę i umiejętności w zakresie narzędzi informatycznych oraz oprogramowania do projektowania i tworzenia nowych innowacyjnych na rynku programów komputerowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right