Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.456.2019.2.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.456.2019.2.AK

Stowarzyszenie, zgodnie z art. 113 ust 1 ustawy, korzysta ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT; nabyte towary i usługi nie będą więc wykorzystywane do czynności opodatkowanych. Wnioskodawca nie posiadając statusu czynnego podatnika podatku od towarów i usług, nie ma możliwość odliczenia podatku naliczonego, w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 lipca 2019 r. (data wpływu 11 lipca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach potwierdzających nabycie towarów i usług w celu realizacji projektu pt. Rozbiórka, odbudowa i przebudowa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach potwierdzających nabycie towarów i usług w celu realizacji projektu pt. Rozbiórka, odbudowa i przebudowa .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca realizuje w chwili obecnej projekt pt. Rozbiórka, odbudowa i przebudowa . Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Przedmiotowy projekt zakłada adaptację istniejącego budynku usługowego na potrzeby realizacji zadań Centrum Integracji Społecznej oraz Domu Sąsiedzkiego, prowadzonych przez Wnioskodawcę. Obiekt zostanie wyposażony w sprzęt i urządzenia niezbędne dla efektywnej realizacji programów socjalnych skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub/i ubóstwem. Po przebudowie obiekt będzie pełnić funkcję Centrum Integracji Społecznej oraz Domu Sąsiedzkiego - Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL), które uczą jak odkrywać, wspierać i rozwijać siłę lokalnych społeczności. Łączna uzyskana powierzchnia użytkowa budynku wyniesie m. Budynek CIS posiadać będzie rozwiązania w infrastrukturze ułatwiające stosowanie podejścia zindywidualizowanego do jego użytkowników, w postaci udogodnień dla osób o niepełnosprawności ruchowej, a także osób niewidomych i niedowidzących. W obiekcie powstanie 5 pracowni: rękodzieła (przeniesiona z innej lokalizacji i doposażona); naprawy sprzętu turystycznego oraz sklep społeczny z zapleczem i sortownią; biurowa z salami zajęć i pokoi gościnnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00