Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2019, sygn. 0115-KDIT2-3.4011.321.2019.2.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4011.321.2019.2.PS
Wydatki na wynajem mieszkania w innym mieście niż siedziba działalności podatnika.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 lipca 2019 r. (data wpływu 22 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Siedzibą firmy jest miasto X. Zdarzenia gospodarcze związane z tą działalnością podatnik ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. W 2018 roku Wnioskodawca podpisał bardzo korzystną finansowo umowę na świadczenie usług z kontrahentem z Y. Kontrahent ten podpisał również umowy, w takim samym zakresie jak z Wnioskodawcą z innymi osobami prowadzącymi działalność gospodarczą w różnych punktach Polski. Kontrahent z Y otworzył biuro zapewniając wszystkim osobom miejsce pracy w Z. Dla zapewnienia wysokiej efektywności pracy konieczna jest współpraca nad danym projektem (tu oprogramowaniem) w jednym miejscu i w bezpośrednim kontakcie ze wszystkimi Zleceniobiorcami kontrahenta z Y. Nie byłaby tu możliwa i racjonalna praca zdalna. W związku z tym faktem Wnioskodawca został zmuszony wynająć mieszkanie w okolicach biura kontrahenta. Rozwiązanie to pozwoliło przede wszystkim na świadczenie usług na rzecz zagranicznego kontrahenta. Codzienne dojazdy do ww. biura są niemożliwe, a na pewno nie racjonalne ekonomicznie, ponieważ znajduje się ono w odległości 430 km od siedziby firmy. Znów kierując się przesłankami ekonomicznymi Wnioskodawca wynajął mieszkanie w A, gdyż to również okazało się tańszym rozwiązaniem niż wynajmowanie mieszkania w Z. Z wynajmującym Wnioskodawca zawarł na piśmie umowę najmu, oczywiście podpisaną przez obie strony.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right