Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.367.2019.2.AGW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.367.2019.2.AGW
Zwolnienia od podatku usługi polegającej na organizacji konkursu językowego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2019 r. (data wpływu 28 czerwca 2019 r.), uzupełnionym w dniu 4 września 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usługi polegającej na organizacji konkursu językowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 4 września 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usługi polegającej na organizacji konkursu językowego.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Jest Pan właścicielem szkoły językowej, w której lekcje pobierają dzieci. Pana dodatkową działalnością, bezpośrednio związaną z działalnością nauki języków, jest przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu językowego dla uczniów szkół podstawowych. Pośrednikiem są szkoły podstawowe. To one zgłaszają się do konkursu, a uczniowie zgłaszają się bezpośrednio do swoich nauczycieli językowych. Za udział w konkursie pobierane jest wpisowe, w ramach którego dzieci otrzymują nagrody, test. Jest to mikroopłata.
Pana zdaniem, zasady najlepiej wyjaśni przedstawiony regulamin.
Regulamin XXX.
1. ()
W uzupełnieniu wniosku wskazał Pan:
W konkursach biorą udział uczniowie szkół podstawowych (zgodnie z przedstawionym regulaminem). Organizatorem jest Pana działalność gospodarcza, a pośrednikiem szkoły podstawowe. Nauczyciele w szkołach podstawowych decydują, czy chcą, aby ich uczniowie wzięli udział w konkursie. Jeżeli chcą, to nauczyciele w imieniu swoich uczniów kontaktują się z Panem. A więc ostatecznym odbiorcą są dzieci szkół podstawowych, za których udział w konkursie płacą ich rodzicie, rada rodziców lub gmina.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right