Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.372.2019.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.372.2019.1.MT
Wskazane we wniosku wydatki do poniesienia których Wnioskodawca zobowiązał się na podstawie umowy zawartej z Uniwersytetem, jak również koszty zużycia materiałów i obsługi administracyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej i być ujęte we właściwych księgach podatkowych, pod warunkiem ich należytego udokumentowania stosownego dla danego rodzaju ksiąg prowadzonych przez podatnika.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późń. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2019 r. (data wpływu 3 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od 1 sierpnia 2017 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą z zakresu działalności prawniczej o kodzie PKD 69.10.Z. Dnia 23 maja 2018 r. mocą uchwały Okręgowej Rady Adwokackiej Wnioskodawca został wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej. Wnioskodawca wykonuje zawód we własnej kancelarii adwokackiej, która stale współpracuje na podstawie umowy cywilnoprawnej z inną kancelarią prawną będącą spółką komandytową mającą ugruntowaną pozycję rynkową. Prowadzenie przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej odbywa się zgodnie z ustawą z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (tj. Dz.U. 2018 r. poz. 1184 ze zm.) i polega na świadczeniu pomocy prawnej oraz innych usług na rzecz innej kancelarii prawnej, pozostających w związku z jej działalnością doradczą na rzecz jej klientów. Świadczenie pomocy prawnej polega m.in. na reprezentowaniu interesów klientów kancelarii w postępowaniach przed organami, sądami oraz innymi ciałami orzekającymi, udzielaniu porad prawnych, przygotowaniu projektów umów, sporządzaniu opinii prawnych oraz innych dokumentów prawnych. Doradztwo dotyczy w szczególności prawa farmaceutycznego i medycznego i jest udzielane na rzecz klientów działających w sektorze farmaceutycznym i ochrony zdrowia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right