Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.252.2019.1.PP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.252.2019.1.PP

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości początkowej Działki w proporcji do posiadanego udziału w zysku Spółki Komandytowej i przekazanej powierzchni Działki w związku z przeniesieniem prawa użytkowania wieczystego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2019 r. (data wpływu 17 czerwca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w proporcji do posiadanego udziału w zysku Spółki Komandytowej, wartości początkowej Działki z tytułu przeniesienia przez Spółkę na rzecz Miasta prawa użytkowania wieczystego tej Działki w ramach realizacji polityki CSR jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w proporcji do posiadanego udziału w zysku Spółki Komandytowej, wartości początkowej Działki z tytułu przeniesienia przez Spółkę na rzecz Miasta prawa użytkowania wieczystego tej Działki w ramach realizacji polityki CSR.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej zajmującej się prowadzeniem inwestycji deweloperskich w Europie, w tym m. in. w Polsce (dalej: Grupa).

Wnioskodawca pozostawał i nadal pozostaje wspólnikiem kilku spółek osobowych prawa polskiego, w tym komandytariuszem spółki komandytowej () spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Spółka Komandytowa).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00