Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.322.2019.2.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.322.2019.2.RS

Moment powstania obowiązku podatkowego i sposób dokumentowania otrzymanych kwot.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2019 r. (data wpływu 6 czerwca 2019 r.), uzupełnionym w dniu 23 lipca 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego i sposobu dokumentowania otrzymanych kwot - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2019 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 23 lipca 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego i sposobu dokumentowania otrzymanych kwot.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

P. (dalej: Spółka) jest spółką handlową prowadzącą działalność stosując m. in. przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawy o VAT wraz z późn. zm.) i Kodeksu Spółek Handlowych. Nie jest spółką publiczną w rozumieniu przepisów Kodeksu Spółek Handlowych. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT.

Spółka realizuje na rzecz klienta usługi informatyczne polegające na wykonywaniu modyfikacji oprogramowań komputerowych (tzw. prace rozwojowe), do których autorskie prawa majątkowe przysługują Spółce oraz oprogramowań komputerowych, do których autorskie prawa majątkowe przysługują klientowi. Po wykonaniu prac rozwojowych udziela klientowi licencji na korzystanie z oprogramowania powstałego w ich wyniku (w odniesieniu do oprogramowań, do których Spółce przysługują autorskie prawa majątkowe) albo przenosi na klienta autorskie prawa majątkowe do oprogramowań komputerowych powstałych w wyniku ich realizacji (jeżeli prace te dotyczyły oprogramowań, do których autorskie prawa majątkowe przysługiwały klientowi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00