Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.303.2019.2.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.303.2019.2.JKU
Odzyskanie podatku VAT z faktur związanych z realizacją projektu pn. ,,Przebudowa z rozbudową Przedszkola ().
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 czerwca 2019 r. (data wpływu 18 czerwca 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 26 lipca 2019 r. (data wpływu 31 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania podatku VAT z faktur związanych z realizacją projektu pn. ,,Przebudowa z rozbudową Przedszkola () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania podatku VAT z faktur związanych z realizacją projektu pn. ,,Przebudowa z rozbudową Przedszkola (). Wniosek został uzupełniony w dniu 31 lipca 2019 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz przeformułowanie własnego stanowiska.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina (dalej: Wnioskodawca) posiada osobowość prawną i jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Z dniem 1 stycznia 2017 r. Gmina dokonała centralizacji rozliczeń podatku VAT wraz z jednostkami budżetowymi oraz zakładem budżetowym i obecnie rozlicza się z urzędem skarbowym w sposób skonsolidowany.
Gmina zrealizowała projekt pn. Przebudowa z rozbudową Przedszkola (). Zakończenie inwestycji nastąpiło w dniu 30 maja 2018 r. Inwestycja współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2020, działania 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej, poddziałania Rozwój infrastruktury edukacyjnej (...).
Przedsięwzięcie polegało na przebudowie z rozbudową Przedszkola () wraz z jego doposażeniem w sprzęt dydaktyczny i zagospodarowaniem terenu. W miejscu istniejącego przedszkola powstał dwukondygnacyjny budynek, w części administracyjnej piętrowy, w pozostałych częściach parterowy z wykorzystaniem istniejącej piwnicy i placu zabaw. W wyniku realizacji inwestycji powstał obiekt, który tworzy jedną zwartą bryłę na parterze z 6-cioma salami zabaw dla dzieci wraz z węzłami sanitarnymi dostosowanymi do osób niepełnosprawnych i pomieszczeniami porządkowymi, salą wielofunkcyjną, jadalnią z zapleczem socjalno-gospodarczym i szatnią. Na piętrze znajdują się pomieszczenia administracyjno-biurowe, tj. gabinet dyrektora z sekretariatem, biura dla nauczycieli, gabinet metodyczny, archiwum, WC oraz pomieszczenia socjalne dla nauczycieli.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right