Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.262.2019.1.JKS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.262.2019.1.JKS

Prawo do odliczenia podatku VAT w zw. z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2019 r. (data wpływu 8 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. A jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. A.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Fundacja zrealizowała projekt A, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego () na lata 2007 2013. Celem bezpośrednim niniejszego projektu było zwiększenie dostępności usług Fundacji B poprzez jej wzmocnienie instytucjonalne (zakup i wyposażenie pomieszczeń). Działalność wspierania przedsiębiorczości jest działalnością statutową Fundacji.

W wykonaniu powyższej umowy Wnioskodawca w okresie 09.2011-08.2013 poniósł wydatki, od których nie odliczono podatku VAT, a Wnioskodawca nie był podatnikiem podatku od towarów i usług (korzystał ze zwolnienia zgodnie z art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług). Poniesione w ramach projektu koszty służyły czynnościom zwolnionym od podatku VAT na mocy art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług.

Fundacja jako beneficjent projektu, powinna była dostarczyć aktualną interpretację przepisów prawa podatkowego, stwierdzającego brak możliwości odzyskania VAT w zakresie realizowanego projektu, wydaną przez właściwy organ państwowy. Uzyskanie potwierdzenia (interpretacji) o braku możliwości odzyskania podatku od towarów i usług, czyniło ten podatek kosztem kwalifikowalnym i potwierdziło, że Fundacja nie mogła ubiegać się o zwrot podatku z Urzędu Skarbowego, który to później musiałaby przekazać do Instytucji finansującej, tj. Urzędu Marszałkowskiego w C.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00