Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.352.2019.1.IG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.352.2019.1.IG

Zwrotne przeniesienie Wierzytelności na Spółkę należy rozpatrywać na gruncie przepisów ustawy nie jako odrębne świadczenie, lecz element kompleksowej usługi sekurytyzacji. W związku odkupem Wierzytelności po stronie Spółki nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku należnego w podatku VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 czerwca 2019 r. (data wpływu 14 czerwca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania odkupu wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 czerwca 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania odkupu wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) rozważa zawarcie umowy o sekurytyzację (dalej: Umowa o sekurytyzację) ze spółką, która będzie zarejestrowana w Luksemburgu (dalej: SPV") w celu pozyskania przez Spółkę finansowania dla prowadzonej działalności i zarządzania jej płynnością finansową

SPV:

(1) Będzie posiadała siedzibę w Luksemburgu.

(2) Będzie podlegała w Luksemburgu opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości dochodów, niezależnie od miejsca ich osiągnięcia.

(3) Nie będzie prowadziła działalności za pośrednictwem zakładu zagranicznego (permanent establishment) w Polsce.

(4) Będzie zarejestrowana dla celów VAT w Luksemburgu.

(5) Nie będzie zarejestrowana dla celów VAT w Polsce.

(6) Nie będzie miała stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Spółka:

(1) Jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00