Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.380.2019.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.380.2019.1.AP
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z związku z realizacją programu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2019 r. (data wpływu 3 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego z związku z realizacją programu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego z związku z realizacją programu pn. .
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Stowarzyszenie w dniu 10 maja 2018 r. złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o przyznanie pomocy na operację w ramach poddziałania 19.3. ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z Lokalną Grupą Działania objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. o akronimie SAS wraz z 6-cioma LGD-ami Województwa. W dniu 10 lipca 2018 r. podpisana została umowa na jego realizację. Projekt realizowany był ze środków publicznych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ,,Europa inwestująca w Obszary Wiejskie. Celem projektu jest wykorzystanie lokalnego potencjału dla poprawy jakości życia mieszkańców, rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Realizacja operacji przyczyni się do wzbogacenia na obszarze działania LGD infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej stwarzającej warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego poprawiającego jakość życia na obszarach wiejskich. LGD w ramach przedmiotowego projektu poniosło koszty: zatrudnienia koordynatora projektu, przeprowadzenia szkolenia pięciu instruktorów/animatorów czasu wolnego, przygotowania filmu promującego projekt, zakupu tablic informacyjnych, narzędzi animacyjnych, ławki parkowej, zakupu i dostawy stojaka na rowery, ławek ogrodowych, koszy na śmieci, ławostołów i ławek ogniskowych z bali oraz zabawek wodnych z pompką, zakupu transportu i montażu elementów siłowni zewnętrznej, altan ogrodowych, urządzeń placu zabaw, huśtawki ogrodowej i kosza na śmieci oraz wykonania miejsca na ognisko. LGD nie jest i nigdy nie było czynnym podatnikiem VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (zwolnienie podmiotowe). Nie prowadzi działalności gospodarczej w ogóle, a działalność statutowa kwalifikuje się do usług zwolnionych od podatku, o których mowa w poz. 10 załącznika nr 4 do ww. ustawy. W wyniku realizacji ww. działań LGD nie osiągnie żadnych, przychodów. Działalność Stowarzyszenia nie będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego u Wnioskodawcy w zakresie VAT. LGD nie stanie się czynnym podatnikiem podatku VAT. Efekty powstałe w wyniku projektu nie będą związane w żaden sposób z czynnościami opodatkowanymi (VAT), bowiem Stowarzyszenie nie stanie się czynnym podatnikiem VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right