Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.204.2019.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.204.2019.1.AA
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 29 maja 2019 r. (data wpływu 3 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości:
- jest prawidłowe w zakresie opodatkowania przychodów ze sprzedaży nieruchomości,
- jest prawidłowe w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
() - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
()
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Małżonkowie w dniu 29 kwietnia 2016 r. nabyli w drodze umowy sprzedaży wszystkie udziały w spadku przysługujące sprzedającym spadkobiercom. W skład spadku, nabytego przez spadkobierców wchodziło wyłącznie gospodarstwo rolne, o powierzchni 2,83 ha, o nieuregulowanym stanie prawnym. Na powierzchnię tą składają się działki. Nabycie udziałów w gospodarstwie nastąpiło do majątku wspólnego, na zasadach ustawowej wspólności małżeńskiej. Transakcja sprzedaży została opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Od transakcji nie został naliczony podatek VAT, albowiem nie była ona objęta obowiązkiem opodatkowania takim podatkiem. Podatnicy zarówno w dacie ww. zakupu, jak i do chwili obecnej prowadzą odrębne działalności gospodarcze. Żona Wnioskodawcy prowadzi działalność gospodarczą, a przeważający przedmiot tej działalności stanowi gospodarka leśna i pozostała działalność leśna, z wyłączeniem pozyskiwania produktów leśnych. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą o takim samym przedmiocie przeważającej działalności gospodarczej, jak żona.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right