Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.304.2019.2.WB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.304.2019.2.WB
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu towarów i usług służących do realizacji projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2019 r. (data wpływu 5 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu towarów i usług służących do realizacji projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu towarów i usług służących do realizacji projektu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Realizując cele statutowe działalności Fundacja realizuje projekt grantowy na podstawie umowy zawartej z Województwem, w imieniu którego działa Zarząd Województwa (zwany Instytucją Zarządzającą RPOW), o dofinansowanie Projektu grantowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.2 Wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R oraz rozwój działalności B+R w przedsiębiorstwach, Poddziałania 1.2.2 Bon na usługi badawcze. Projekt realizowany będzie na zasadach określonych w art. 35 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2018 r., poz. 1431). Fundacja jako beneficjent projektu grantowego (Grantodawca) będzie powierzać przedsiębiorcom zaliczanym do sektora MSP granty na realizację projektów rozwojowych obejmujących prowadzenie przez przedsiębiorcę własnych prac badawczo-rozwojowych lub korzystanie z usług innych podmiotów, które prowadzą prace badawczo-rozwojowe na jego rzecz. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.2 Wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R oraz rozwój działalności B+R w przedsiębiorstwach, Poddziałania 1.2.2 Bon na usługi badawcze projekt grantowy ogłoszonego przez UM do katalogu kosztów kwalifikowalnych projektu grantowego (koszty stanowiące budżet projektu), który zamierza realizować PFRR Grantodawca, będą zaliczane: 1. Bony granty na usługę badawczą, zgodnie z umową o powierzenie grantu, powiększone o wysokość wkładu własnego zgodnie z montażem finansowym projektów rozwojowych przedsiębiorców, którym powierzono granty. 2. Wydatki na obsługę projektu grantowego (koszty pośrednie), jakie może ponieść Beneficjent (Grantodawca) w związku z jego realizacją, przy czym ich maksymalna wartość nie może przekroczyć 10% wartości bezpośrednich wydatków kwalifikowalnych projektu. Wydatki na obsługę projektu grantowego mające charakter kosztów pośrednich będą rozliczane uproszczoną metodą rozliczania wydatków, tj. stawką ryczałtową zgodnie z Rozdziałem 6.6.1 pkt 2c Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020. W ramach kosztów pośrednich Fundacja będzie ponosić wydatki na zakup towarów i usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right