Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.271.2019.1.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.271.2019.1.JKU

Prawo do odzyskania podatku VAT zawartego w cenie nabywanych towarów i usług związanych z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2019 r. (data wpływu 4 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT zawartego w cenie nabywanych towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. Ochrona i promocja bioróżnorodności w Gminie () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT zawartego w cenie nabywanych towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. Ochrona i promocja bioróżnorodności w Gminie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej Wnioskodawca lub Gmina) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej () Nr naboru: () złożyła wniosek o dofinansowanie projektu: Ochrona i promocja bioróżnorodności w Gminie ().

Nr projektu: ()

Wartość projektu: ()

Wartość dofinansowania: ()

Projekt zakłada promocję unikatowej bioróżnorodności występującej na terenie Gminy poprzez budowę atrakcyjnej infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej na najcenniejszych przyrodniczo terenach Gminy.

W ramach projektu przewidziano:

  1. Budowę ścieżek edukacyjno-poznawczych na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego ().Na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego zaplanowano budowę dwóch ścieżek terenowych o długości 2 700m i 800m. Ścieżki zostaną wyposażone w elementy małej architektury oraz tablice edukacyjne, które będą miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat unikatowej bioróżnorodności występującej na terenie Zespołu. Nowopowstała infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.W trakcie realizacji projektu teren zostanie poddany oczyszczaniu pielęgnacyjnemu w celu wyeksponowania muraw kserotermicznych, które w głównej mierze stanowią o wyjątkowości Zespołu oraz stworzenia odpowiednich warunków do ich dalszego rozwoju.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00