Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.221.2019.2.EC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.221.2019.2.EC

W zakresie obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2019 r. (data wpływu 1 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od początku istnienia Wnioskodawcy (dalej także jako Spółka lub Pracodawca) głównym przedmiotem działalności gospodarczej jest kompleksowe tworzenie oprogramowania komputerowego i jego modułów, rozwój oraz optymalizacja działania narzędzi informatycznych, a także programowanie aplikacji mających zastosowanie w usprawnianiu procesów biznesowych klientów firmy lub na potrzeby własne. W mniejszym stopniu działalność obejmuje również implementację i testowanie stworzonych rozwiązań.

Do obowiązków pracowników w ramach łączącego ich ze Spółką stosunku pracy, poza niewielkim zakresem obowiązków pracowniczych o charakterze administracyjnym, należy w szczególności projektowanie oraz tworzenie oprogramowania komputerowego, określonych modułów i aplikacji.

Tworzone przez pracowników projekty programistyczne oraz ich dokumentacja stanowią przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze i wypełniają kryteria utworu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W konsekwencji autor takich projektów - pracownik, staje się twórcą w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, któremu przysługują prawa autorskie do stworzonych utworów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00