Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2019, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.186.2019.2.UNR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.186.2019.2.UNR
brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2019 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 15 maja 2019 r. (data wpływu 20 maja 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. ..
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 15 maja 2019 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
(ostatecznie przedstawiony w uzupełnieniu wniosku)
Parafia złożyła wniosek w Urzędzie Marszałkowskim o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 ... z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tytuł operacji: ...... Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i została zawarta umowa przyznania pomocy nr ... z dnia 05.10 2018. Tytuł operacji: ...... Przewidziane prace mają na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu i są jednym z etapów prac konserwatorskich XVIII - wiecznego ołtarza bocznego w kościele parafialnym (obiektu wpisanego do rejestru zabytków). Operacja będzie polegała na przeprowadzeniu prac konserwatorskich w zakresie konserwacji technicznej struktury ołtarzowej - usunięcie wtórnych nawarstwień (brud, wadliwe kity, rekonstrukcje, przemalowania) z powierzchni polichromowanych. Przeprowadzenie dezynsekcji - trucia drewnianych elementów (Hylotox) poprzez nasączanie, natrysk lub w miarę możliwości zanurzenie - kąpiel. Obiekt po zabiegu zostanie szczelnie owinięty folią w celu wytworzenia komory gazowej pozwalającej na wzmocnienie skuteczności trucia w partiach głębszych i trudno dostępnych. Impregnacji strukturalnej przez nasączenie, iniekcje lub kąpiel zmurszałych elementów 12% roztworem Osolanu KL w octanie etylu z dadatkiem Xireinu, środka grzybowo i owadobójczego. Wymiany spróchniałych elementów konstrukcyjnych. Do wymiany zostanie zastosowane właściwe sezonowe drewno odpowiedniego gatunku (takie jak oryginalne lub zastępczo modrzewiowe odporne na owadzie szkodniki). Do sklejania zostanie użyty klej glutynowy na łączeniach konstrukcyjnych elastyczny klej syntetyczny np. .... Uzupełnienia ubytków drewna snycerkiflekowanie, dorzeźbianie, rekonstrukcje brakujących elementów. Nowe elementy konstrukcji i snycerki, rekonstrukcje oraz fleki zostaną wykonane w odpowiednio sezonowym i dobranym gatunkowo drewnie najprawdopodobniej będzie to drewno lipowe. Sklejanie poluzowanych elementów konstrukcji (klej skórny lub syntetyczny (np. ...) wzmocniony drewnianymi kołkami nierdzewnymi wkrętami, nierdzewnymi kątownikami). Wstawianie drewnianych fleków. Drobne ubytki drewna zostaną uzupełnione kitem trocinowym na bazie klejów syntetycznych. Kitowanie drobnych ubytków drewna kitem trocinowym wraz z opracowaniem powierzchni uzupełnień.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right