Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2019, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.84.2019.1.IK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.84.2019.1.IK
w zakresie ustalenia czy zapłata kwoty przez podmiot A tytułem wykonania porozumienia stanowi zapłatę za usługę dokonaną przez Wnioskodawcę na rzecz A i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 stycznia 2019 r. (data wpływu 6 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy zapłata kwoty przez podmiot A tytułem wykonania porozumienia stanowi zapłatę za usługę dokonaną przez Wnioskodawcę na rzecz A i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lutego 2019 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy zapłata kwoty przez podmiot A tytułem wykonania porozumienia stanowi zapłatę za usługę dokonaną przez Wnioskodawcę na rzecz A i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
We wniosku przedstawiono następujący zaistniały stan faktyczny:
Wnioskodawca jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Wnioskodawca jest spółką o szczególnym znaczeniu dla gospodarki Państwa. Funkcjonuje ona na zasadach spółki prawa handlowego, jednocześnie wykonując zadania instytucji rządowej. Działalność Wnioskodawcy, oprócz świadczenia usług i dostaw towarów na ogólnych zasadach, obejmuje również m.in. działalność wspierającą rozwój przemysłu w Polsce, w szczególności przez wsparcie innowacji, restrukturyzację przedsiębiorstw oraz prowadzenie inwestycji.
W związku z takimi zadaniami, Wnioskodawca zawarł z podmiotem A. Porozumienie w sprawie doprowadzenia do nabycia docelowego pakietu akcji (dalej: Porozumienie). Porozumienie to było wynikiem wcześniejszej umowy zwanej umową put, zawartej w 2008 r. pomiędzy Wnioskodawcą (posiadającej mniejszościowy pakiet akcji Stoczni), Stocznią oraz G. - posiadającą większościowy pakiet akcji Stoczni oraz zawartej w 2012 r. umowy sprzedaży akcji, zawartej pomiędzy tymi samymi podmiotami (stronami), zmienionej w 2016 r. Aneksem z 2016 r. (który wprowadził opcję put i opcję call). Umowa ta zakładała, że w wyniku działań G. lub Wnioskodawcy dojdzie do zwiększenia posiadania przez Wnioskodawcę poziomu akcji, wraz z dokonaniem potrącenia wzajemnych wierzytelności Wnioskodawcy i G. i umorzenia przez Wnioskodawcę pozostałych po potrąceniu wierzytelności Wnioskodawcy względem G.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right