Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.04.2019, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.116.2019.1.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.116.2019.1.AJ

Prawo do o odliczenia podatku naliczonego w związku z ponoszonymi wydatkami inwestycyjnymi.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2019 r. (data wpływu 21 lutego 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pod nazwą jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pod nazwą .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest jednostką samorządu terytorialnego wykonującą zadania, dla realizacji których została powołana. Gmina jest czynnym podatnikiem VAT. Gmina pozyskała środki na realizację projektu pod nazwą: . Cel projektu to wyprodukowanie energii odnawialnej oraz ograniczenie CO poprzez produkcję energii elektrycznej z nowo wybudowanej instalacji wykorzystującej OZE tj. 24,38 MWhe/rok oraz produkcję energii cieplnej z nowo wybudowanej instalacji wykorzystującej OZE tj. 1701,05 MWht/rok. Dzięki temu projekt przyczynił się do realizacji celu ujętego w SzOOP RPO tj. zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym regionu. Pełna modernizacja systemu wpływa na zwiększenia sprawności kotłów do ok. 85%. Dzięki temu obniży się ilość emisji spalin. Cała inwestycja ma wpływ na obniżenie kosztów produkcji 1 GJ energii cieplnej. Poprzez docieplenie poddasza budynku zmniejszyły się straty energii cieplnej. Realizacja projektu jest zgodna z Planem Ochrony Środowiska , gdzie określono, że źródła energii odnawialnej nie wymagają budowy scentralizowanej instalacji oraz budowy kosztownych linii przesyłowych. Mają one wynikający ze swej natury charakter lokalny, adekwatny do słabo zaludnionych terenów powiatu . W planie za kluczowe uznano: Budowę instalacji umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i produkcję biopaliw; wykorzystywanie paliw odnawialnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00