Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2019, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.88.2019.3.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.88.2019.3.MD

brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 stycznia 2019 r. (data wpływu 12 lutego 2019 r.) uzupełnionym pismem z 5 kwietnia 2019 r. (data wpływu 12 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 lutego 2019 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. . Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 5 kwietnia 2019 r. będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 26 marca 2019 r. znak: 0111-KDIB3-2.4012.88.2019.1.MD.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Stowarzyszenie Gminy S. (Stowarzyszenie), działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 Prawo o stowarzyszeniach oraz Statutu. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Przedmiotem odpłatnej działalności pożytku publicznego jest w szczególności samodzielne wydawanie lub wspieranie podmiotów oraz osób wydających dzieła i prace autorskie z różnych dziedzin kultury, inspirowane kulturą, historią, tradycją i teraźniejszością obszaru gminy, wydawanie i sprzedaż informatorów turystycznych, folderów i innych materiałów propagujących i promujących gminę i ludzi z nią związanych. Natomiast nieodpłatna działalność statutowa polega w szczególności na rozwijaniu i promowaniu inicjatyw, postaw oraz działań sprzyjających rozwojowi społeczno-gospodarczemu gminy, prowadzenie i wspieranie inicjatyw w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej, oraz wyrównywanie szans tych osób i rodzin, działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie złożyło w 2018 r. wniosek o powierzenie grantu w ramach projektu grantowego w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020. Nazwa grantu to . Grant został oceniony pozytywnie i w chwili obecnej Grantobiorca oczekuje na zawarcie z Lokalną Grupą Działania D. umowy o powierzenie grantu. Grantobiorca otrzyma w ramach grantu kwotę 31 446 zł, co stanowi 100% dofinansowania na poziomie kosztów kwalifikowanych. Zakończenie realizacji grantu przewidziane jest do 31 października 2019 r. W ramach realizowanego grantu odbędzie się organizacja imprezy, wzbogacającej ofertę kulturalną skierowaną do mieszkańców obszaru LGD i regionu oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej terenu. Przez jeden dzień trwania festiwalu autentyczne zespoły ludowe odtworzą i zrekonstruują tożsamość kulturową. Regionalny Festiwal . odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w miejscowości S. Organizowany na placu gminnym obok stadionu gminnego (działka nr 48) spełni rolę swoistego seminarium, które pozwoli opisać szerokiej widowni tradycje ludowe, zaprezentować unikalne źródła inspiracji i genezę niezwykłego dorobku kulturowego tego obszaru. Stworzona zostanie możliwość zaobserwowania wpływu osobliwości natury na tkankę festiwalu, tj. środowiska twórcze. Wydarzenie będzie trwało jeden dzień, w godzinach 12:00-23:00. Widowisko inspirowane folklorem zagwarantuje niepowtarzalną zmienność krajobrazu, będzie bowiem wyrazem wizji blisko 400 uczestników. Scenografię wydarzenia zbudują reprezentacje z gmin objętych obszarem Doliny G. Występy podczas festiwalu podzielone zostaną na 2 kategorie wiekowe: dorośli oraz młodzież. Dla każdej grupy wiekowej przygotowane zostaną nagrody za 3 pierwsze miejsca oraz uczestnictwo w imprezie. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Gwiazdy Wieczoru Zespołu K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00