Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2019, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.65.2019.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.65.2019.1.SJ
Stawka podatku dla dostawy drukarki 3D zintegrowanej ze skanerem oraz drukarki 3D wyposażonej w głowicę CNC oraz głowicę laserową.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 lutego 2019 r. (data wpływu 18 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- stawki podatku dla dostawy drukarki 3D zintegrowanej ze skanerem jest prawidłowe,
- stawki podatku dla dostawy drukarki 3D wyposażonej w głowicę CNC oraz głowicę laserową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy drukarki 3D zintegrowanej ze skanerem oraz drukarki 3D wyposażonej w głowicę CNC oraz głowicę laserową.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie m.in. produkcji oprogramowania, komputerów i urządzeń peryferyjnych, a także dostaw urządzeń innych producentów. Obecnie Wnioskodawca bierze udział w przetargu w ramach prawa zamówień publicznych dotyczącego dostawy sprzętu komputerowego realizowanej do jednostki oświatowej. Zamawiający w specyfikacji zamówienia wskazał m.in. drukarki 3D.
Drukarki 3D pozwalają na drukowanie przestrzenne (ang. 3D printing), tj. wytwarzanie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Urządzenia te są urządzeniami stacjonarnymi, posiadającymi własne zasilanie, wyposażonymi w procesor i są sterowane dedykowanym oprogramowaniem. Potrafią drukować w formie przestrzennej zarówno tekst, jak i rysunki przygotowane wcześniej na komputerze. Drukowanie obiektu polega na tworzeniu i nakładaniu warstwy materiału (takiego jak plastik, ceramika czy metal) o określonej grubości, a gdy warstwa zostanie ukończona (wydrukowana), nakładaniu kolejnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right